400 gram cukru ile to szklanek

400 gram cukru

Pojawiający się w przepisach przelicznik kuchenny – szklanka jest wygodnym sposobem na szybkie odmierzenie zarówno składników płynnych, jak i sypkich, takich jak np. cukier kryształ. Pełna szklanka cukru waży około 250 gramów.

400 gramów cukru, ile to szklanek

Podczas gotowania przetworów np. z owoców sezonowych używa się stosunkowo dużych ilości cukru. Poznaj prosty sposób na przeliczenie, ile to szklanek, gdy musimy dodać 400 gramów cukru do realizacji przepisu. Pamiętajmy, że 400 gramów cukru to inaczej 40 dag cukru, odpowiedź, ile to szklanek brzmi w obu przypadkach tak samo: 1 i ⅗ szklanki.

cukier do kawy

500 gramów cukru, ile to szklanek

Posługując się miarką o pojemności typowej szklanki 250 ml, wiemy, że pełna szklanka cukru waży 250 g. Gdy padnie pytanie o 500 gramów cukru, ile to szklanek łatwo policzyć, taką wagę cukru zmieszczą bowiem 2 szklanki. Skoro waga pełnej szklanki cukru to 25 dkg, analogicznie policzymy, ile to szklanek, mając za zadanie dodać 50 dag cukru, potrzebne będą także 2 szklanki.

600 gramów cukru, ile to szklanek

Zamiast za każdym razem używać wagi możemy posługiwać się miarami kuchennymi. Jeśli masz do odmierzenia 600 gramów cukru i chcesz się dowiedzieć, ile to szklanek, to odpowiedź znajdziesz poniżej. Aby dodać 600 gramów, czyli inaczej 60 dag cukru potrzeba 2 i ⅖ szklanki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *