Jak wyczyścić piekarnik – rozwiązaniem tabletka do zmywarki

jak wyczyścić piekarnik tabletka do zmywarki

Użytkowanie zanieczyszczonego piekarnika niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie, dlatego czyszczenia nie można długo odkładać. Gdy brakuje pomysłów, jak wyczyścić piekarnik z uporczywego, zaschniętego brudu, a liczne detergenty w sprayu czy piance zawiodły, tabletka do zmywarki, w łatwy sposób pomoże pozbyć się problemu. Jest to możliwe dzięki temu, że specjalnie opracowany skład tabletki do zmywarki, to zróżnicowany zestaw środków radzących sobie z różnymi typami zabrudzeń.

Jak wyczyścić bardzo brudny piekarnik?

Jak wiadomo, nie jest łatwo wyczyścić bardzo brudny piekarnik z przypaleń i tłustych osadów, tymczasem dzięki tabletce zyskasz szybki sposób, jak wyczyścić piekarnik bez szorowania i uchronisz w ten sposób powierzchnię piekarnika przed uszkodzeniami.

Zamiast ostrej myjki i monotonnego tarcia w jednym miejscu, w czyszczeniu piekarnika postaw na skumulowane działanie:

  • niejonowych środków powierzchniowo – czynnych
  • fosforanów
  • enzymów, takich jak lipazy, amylazy, proteazy, które skutecznie rozpuszczają zaschnięte resztki jedzenia.
jak doczyścić piekarnik

Jakie można przygotować potrawy w piekarniku?

Często zdarza się ze używamy piekarnik do upieczenia pysznych potraw. Po jego dokładnym wyczyszczeniu trzeba chwilę odczekać i można zabierać się do pieczenia, czy to ciast, czy ciasteczek. Nie każdy wie, ale nawet można przygotować pyszny chleb w piekarniku. Jednak popularnym daniem jest kuchnia włoska, a zwłaszcza tak popularna pizza z różnymi dodatkami.

Pieczone mięso i ryby zachowują składniki odżywcze. Mięsne paszteciki wychodzą super z czystego piekarnika, a warzywa nie tracą tak dużo witamin, tak nam potrzebnych do zdrowego funkcjonowania. Marynowany, pieczony surowy boczek zawsze łatwiej jest przygotować w piekarniku, niż dusić na parze. Tym sposobem boczek jest smaczniejszy. Jak upiec surowy boczek w piekarniku, by jego smak był znakomity i przygotowanie nie zajęło dużo czasu. Zapiekane warzywa takie jak upiec jabłko w piekarniku lub jak upiec buraki w piekarniku można można znaleźć na naszej stronie w zakładce potrawy pieczone.

Jednak pieczone jedzenie w piekarniku nie jest bardzo zdrowe, ze względu na wysokie temperatury które oddziałują na jedzenie w piekarniku. A mimo to pieczenie jedzenia plasuje się wysoko w rankingach zdrowego przygotowywania potraw.

Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki?

Receptą na to, jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki jest połączenie czyszczenia detergentem i metody parowej, co daje doskonałe rezultaty.

Poniżej krok po kroku opisano jak doczyścić piekarnik za pomocą ciepła i pary wodnej, dzięki rozpuszczeniu tabletki w naczyniu z wodą. Do naczynia żaroodpornego włóż tabletkę do zmywarki i wlej nie więcej, niż litr wrzącej wody. Następnie postaw na kratce naczynie w opróżnionym piekarniku, nagrzanym do 100 stopni C i pozostaw na 1-2 godziny. Zamiast naczynia żaroodpornego możesz także użyć głębszej blaszki z wyposażenia piekarnika wówczas, aby dostosować objętość wody, możesz użyć jej mniej. Blaszkę wstawiamy na najniższy poziom w piekarniku.

Jak wyczyścić piekarnik z termoobiegiem?

Jeszcze skuteczniej można wyczyścić piekarnik metodą parową, gdy posiadamy piekarnik z termoobiegiem, warto wykorzystać tę funkcję. Pod wpływem temperatury tabletka do zmywarki rozpuszcza się w wodzie. Uwolniona para wodna, równomiernie krążąca w komorze piekarnika z termoobiegiem, wnika głęboko w warstwy przypalonego tłuszczu i osadów, skutecznie je zmiękczając.

kuchnia- piekarnik z termoobiegiem

Pamiętajmy o odpowiednim wietrzeniu kuchni lub uruchomieniu okapu kuchennego, jak będziemy czyścić piekarnik tabletką do zmywarki, pozwoli to sprawnie pozbyć się oparów i ewentualnych zapachów.

Jak wyczyścić piekarnik tabletką?

Gdy całość już ostygnie, załóż rękawice ochronne i za pomocą gąbki zamoczonej w tym roztworze wyczyść piekarnik z brudu, który uległ rozpuszczeniu. Na koniec możesz przetrzeć powierzchnię wilgotną ściereczką z mikrofibry lub papierowym ręcznikiem. Do szyby piekarnika w razie potrzeby można zastosować płyn do mycia szyb, który odparowuje dzięki zawartości alkoholu.

Teraz już wiesz, jak w łatwy sposób wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki, metoda ta jest stosunkowo tania, być może masz ją pod ręką, sprawdź, jak działa. Oprócz zastosowania w zmywaniu naczyń, czy czyszczeniu piekarnika, ta niewielka tabletka jest w stanie skutecznie wyczyścić także wnętrze pralki i pozbyć się nieprzyjemnych zapachów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *